Kako se overi prevod
Ko potrebujete prevod javne listine, izdane v Republiki Sloveniji, ne zadostuje navadni prevod, temveč morate javno listino uradno prevesti in overiti pri zapriseženem sodnem tolmaču.
Javno listino lahko prevede le sodni tolmač
Javne listine pa ne more prevesti vsakdo, saj tak prevod ne bi bil veljaven. Veljaven je namreč le prevod sodnega tolmača. Sodno tolmačenje sme izvajati le oseba, ki ga imenuje Ministrstvo za pravosodje, le-ta namreč vodi postopke za imenovanje sodnih tolmačev glede na zakon o sodiščih. Ko je enkrat sodni tolmač uradno imenovan za sodnega tolmača, mu le ta licenca velja za neomejen čas, to pa je objavljeno tudi v Uradnem listu in v imeniku sodnih tolmačev, ki ga prav tako vodi Ministrstvo za pravosodje. Sodni tolmači morajo seveda pred imenovanjem prestati zahteven preizkus znanja oziroma pisni in ustni izpit za sodnega tolmača pri Ministrstvu za pravosodje, iz maternega in tujega jezika ter tudi prava.
Ožigosanje in podpis
Sodni tolmač mora prevod podpisati in ožigosati ter zvezati skupaj z listino, ki jo je prevajal. Seznam zapriseženih sodnih tolmačev najdete na spletni strani Ministrstva za pravosodje.
Pomoč pri sodnem prevodu javne listine
Kot prevajalska agencija, ki ima mnogo izkušenj in znanja, se dobro zavedamo pomena ažurnosti in pomembnosti dokumentov. Prevajalska agencija Grens – tim ima veliko, zaupanja vredno ekipo, sodelujemo pa tudi z mnogimi zunanjimi sodelavci. Prav zaradi velikega števila prevajalcev imamo možnost, da smo ažurni in hitri. Imamo izkušene, strokovne, usposobljene in zanesljive sodne tolmače. Če potrebujete sodne prevode takoj, smo vam z veseljem na voljo.
Kaj potrebujemo za sodni prevod
Za hiter sodni prevod nam morate prinesti ali poslati izvirnik ali overjeno fotokopijo, saj se le-ta nato zveže skupaj s sodno overjenim prevedenim dokumentom. Zavedamo se pomembnosti kvalitete in nujnosti prevoda v pravem času.